¨

Ve Spáleném Poříčí proběhne svátek vína

Brdy a Podbrdsko zrovna nepatří k lokalitám proslulým řadami pěstovaných lián plodících hrozny nebo kvalitními poklady rudé či zlatobílé barvy uvnitř prastarých sudů. Přesto se ve Spáleném Poříčí koná dnes už tradiční vinařská slavnost. Od vína k vínu se tu bude putovat v sobotu 13. září.

Od vína k vínu, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Od vína k vínu, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Historické centrum města bude tuto nevšední gastronomickou akci hostit již počtvrté.  Znovu poskytne malebné kulisy procházce, během níž vám to nejlepší ze svých sklepů nabídne hned desítka vinařů z Čech i z Moravy. Celkem se ve sklenkách objeví na sedmdesát různých vín. První nedočkavci mohou přijít degustovat už před polednem.  Čichat, hledat jiskru a povalovat na jazyku se tu bude až do 19 hodin.

Pobaví i bohatý doprovodný program. Každý se tu může naučit poznávat rozdíly v chutích jednotlivých vín, soutěžit v natahování koštýře nebo vybírat vhodné jídlo ke konkrétnímu vínu. O to se pak postarají místní restauratéři, kteří nabídnou pokrmy z regionálních potravin. Účastníci nebudou ochuzeni ani o kulturní rozměr, který k jiskrnému nápoji patří. Místní Sokolovna večer ožije cimbálovkou. K tanci i poslechu tu zahraje Michal Horsák.

Přijďte si užít téměř jihomoravskou atmosféru do Spáleného Poříčí. Vstupenky můžete zakoupit v infocentru ve Spáleném Poříčí nebo na emailu odvinakvinu@seznam.cz.  Do konce března za jednu dáte 550,- Kč, v dubnu o padesátikorunu více, pokud tedy nepřijedete na akci bez lístku. V den konání totiž vyjde na 650,- Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *