¨

V sobotu se s Destinační agenturou Brdy vyráží k Padrťským rybníkům

Ze Strašic až do samotného srdce Brd povede druhý letošní komentovaný výlet pořádaný Destinační agenturou Brdy ve spolupráci s portálem plzenskonakole.cz. Koná se v sobotu 9. února a role průvodce se ujme pan Jiří Holomel.

ilustrační foto Radka ŽÁKOVÁ, plzenskonakole.cz

ilustrační foto Radka ŽÁKOVÁ, plzenskonakole.cz

Pěšky ze Strašic do Padrťské kotliny znamená přibližně šestikilometrový výšlap vhodný pro zdatnější turisty. Na přibližně dvaceti kilometrech plných sněhu Brdy turistům ukážou, že jen pár desítek kilometrů od Prahy či od Plzně leží opravdové pohoří.  A volba cíle u bývalé vesnice Padrť také nebyla náhodná. „Právě tady si v zimě člověk uvědomí, že Brdy jsou naše nejvyšší vnitrozemské hory,“ říká Jiří Holomel, který trasu pečlivě připravil. Účastníky zavede k loveckému zámečku Tři Trubky, vyhlídce s kamenným mořem nad ním nebo k bývalé železnici Kolvínce. „Vzhledem k tomu, že leží sníh, budeme moci sledovat stopy zvířat, která se v lese i po padrťských pláních pohybují. Možná zahlédneme i méně běžné stopy – od lišky či vydry. Na trase jsem zahlédl i ptáka, který v zimě decimoval mraveniště, a také stopu pořádného jelena,“ dodává Jiří Holomel.

Brdy jsou, zejména v zimě, stále ještě svým způsobem divočina. Člověka tu sice neohrožují vlci nebo medvědi, podceněním nutnosti výbavy se do problémů dostat může. Organizátoři tak doporučují vzít si na výlet dostatek pití a velkou svačinu. Samozřejmostí je vhodné oblečení a hlavně dobré turistické boty. Za dobrého počasí může udělat radost i dalekohled a fotoaparát či chytrý telefon.

Destinační agentura Brdy a portál plzenskonakole.cz na letošní zimu chystají ještě jednu komentovanou vycházku. „Termín pro třetí zimní výlet „Za sněžnou blechou“, který po nové trase povede Radka Žáková, musíme zvolit s ohledem na počasí, aby bylo možné spatřit tento hmyz skákající po sněhu,“ říká k tomu Luboš Gardoň, projektový manažer Destinační agentury.

Zájemci by se na výlety měli registrovat předem zde na webu nebo na telefonním čísle 725 443 243. To je dostupné každý den v době od 9 do 17 hodin. Zaváděcí cena činí pro dospělého 110 Kč, pro dítě pak 90 Kč.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *