¨

V Rožmitále vypukl Letní festival českých filmů

Letní kina patří k českým prázdninám podobně jako svařák k Vánocům. Jejich druhá polovina přináší v Rožmitále pod Třemšínem dokonce filmový festival pod širým nebem na nádvoří Společenského centra. A když dovolená v Čechách, tak české filmy. Již včera se promítala Věčně tvá nevěrná, ale další pětice snímků je připravena na nejbližší pátky a soboty. Promítání začíná vždy ve 21 hodin a vstupné činí 80,- Kč.

Letní festival českých filmů, zdroj: MKC Rožmitál pod Třemšínem

Letní festival českých filmů, zdroj: MKC Rožmitál pod Třemšínem

Letní festival českých filmů pokračuje již dnes. Těšit se můžete na Jiřího Lábuse a Karla Dobrého v romantickém thrilleru Ondřeje Havelky Hastrman. Jeho sedmdesátiprocentní hodnocení na ČSFD.cz dokazuje, že příběh barona de Caus a rychtářovy dcery Katynky stojí za zhlédnutí. Děti mladší 12 let však nechte doma.

A stejně to udělejte i v pátek 10. srpna. I komedie Jak se zbavit nevěsty je přístupná až od 12 let. V romantickém snímku z roku 2016 uvidíte Davida Matáska, Lenku Vlasákovou, Janu Švandovou nebo Jaroslava Plesla.

O den později se bude promítat letošní novinka Jiřího Vejdělka Tátova Volha. Matka s dcerou – Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová se v legendárním voze GAZ 21 vydávají po stopách jim dosud utajeného života jejich nedávno zesnulého manžela a otce.

Pátek 17. srpna přinese poněkud lehčí komedii, která s v kinech objevila vloni. Ve filmu Martina Koppa Bajkeři  uvidíte nadnesený příběh dnešní mládeže v podání Adama Mišíka nebo Hany Vagnerové.

Letní festival českých filmů bude zakončen v sobotu 18. srpna další letošní novinkou. Pod režijním vedením Filipa Renče a podle scénáře Haliny Pawlowské vznikla komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Těšit se můžete na Kláru Issovou, Anetu Krejčíkovou, Pavla Kříže, Matouše Rumla nebo Jiřího Dvořáka v příběhu Olgy a jejího milostného života.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *