¨

V Rožmitále se bude slavit v duchu rybářské i myslivecké tradice

Když se řekne česká příroda a podzim, spoustě z nás se vybaví pára stoupající z hladiny rybníka čekajícího na výlov nebo troubení jelenů v říji. Oba tyto obrazy podnítí i příští sobota pod Brdy. Letos potřetí pořádá město Rožmitál pod Třemšínem myslivecko-rybářskou slavnost. Akce spojená s výlovem Sadoňského rybníka se koná 15. září.

3. myslivecko-rybářská slavnost, zdroj: Informační centrum Rožmitál pod Třemšínem

3. myslivecko-rybářská slavnost, zdroj: Informační centrum Rožmitál pod Třemšínem

Mezi desátou dopoledne a čtvrtou odpoledne si tu na své přijdou nejen milovníci dobrého jídla a tradic. Ti ale především. Ve sportovně-rekreačním areálu u Sadoňského rybníka bude samozřejmě možné  nakoupit živou rybu, která si ještě ráno užívala kvalitu brdské vody. Prodávat se budou také všelijaké rybí speciality, výrobky ze zvěřiny, klobásy a další občerstvení. Tu pravou atmosféru dokreslí nejen kulisy samotného výlovu, ale také ukázky mysliveckého troubení a vábení jelenů, prezentace produktů místních včelařů nebo ukázky práce sokolníka a výcviku loveckých psů. Pro děti jsou přichystány soutěže a díky Lesnickým školám Písek také naučný program lesní pedagogiky.

O hudební doprovod myslivecko-rybářské slavnosti se postará Rožmitálská Venkovanka. A areál neutichne ani po čtvrté hodině, kdy program oficiálně končí, neboť tu zahraje kapela Mildy Velíška.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *