¨

V Rožmitále se bude slavit v duchu rybářské i myslivecké tradice

Když se řekne česká příroda a podzim, spoustě z nás se vybaví pára stoupající z hladiny rybníka čekajícího na výlov nebo troubení jelenů v říji. Oba tyto obrazy podnítí i příští sobota pod Brdy. Letos potřetí pořádá město Rožmitál pod Třemšínem myslivecko-rybářskou slavnost. Akce spojená s výlovem Sadoňského rybníka se koná 15. září.

3. myslivecko-rybářská slavnost, zdroj: Informační centrum Rožmitál pod Třemšínem

3. myslivecko-rybářská slavnost, zdroj: Informační centrum Rožmitál pod Třemšínem

Mezi desátou dopoledne a čtvrtou odpoledne si tu na své přijdou nejen milovníci dobrého jídla a tradic. Ti ale především. Ve sportovně-rekreačním areálu u Sadoňského rybníka bude samozřejmě možné  nakoupit živou rybu, která si ještě ráno užívala kvalitu brdské vody. Prodávat se budou také všelijaké rybí speciality, výrobky ze zvěřiny, klobásy a další občerstvení. Tu pravou atmosféru dokreslí nejen kulisy samotného výlovu, ale také ukázky mysliveckého troubení a vábení jelenů, prezentace produktů místních včelařů nebo ukázky práce sokolníka a výcviku loveckých psů. Pro děti jsou přichystány soutěže a díky Lesnickým školám Písek také naučný program lesní pedagogiky.

O hudební doprovod myslivecko-rybářské slavnosti se postará Rožmitálská Venkovanka. A areál neutichne ani po čtvrté hodině, kdy program oficiálně končí, neboť tu zahraje kapela Mildy Velíška.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *