¨

V Rožmitále oslaví výročí republiky swingem

S blížícím se koncem října se množí akce, jimiž organizátoři připomínají stoleté výročí vzniku samostatného Československa. Velmi stylově se o století zpět vrátí v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem.  Do dvacátých let dvacátého století a možná i o nějaký ten rok dříve se tu dostanou 27. října, na kdy je naplánován swingový večer.

Swingový večer, zdroj: MKS Rožmitál pod Třemšínem

Swingový večer, zdroj: MKS Rožmitál pod Třemšínem

Začíná se tu ve 20 hodin a hned po přivítání na hosty čeká první z trojice dramatických vstupů. Všechny se týkají období kolem roku 1918 a stojí za nimi pánové Jindřich Jirásek a Miloslav Pešta s místními ochotníky. Přítomní se tak po osmé vydají do let 1914 až 1918, tedy do období 1. světové války, po deváté do října 1918, kdy byla vyhlášena samostatnost Československa a třetí vstup obstarají o další hodinu později místní cvočkaři z roku 1918.

Co by to však bylo za swingový večer bez hudby. Každý výstup vystřídá pásmo tradiční taneční hudby 20. a 30. let minulého století. K tanci i poslechu zahraje skupina For Evergreens, tedy swingový orchestr ZUŠ Jakuba Jana Ryby, který v Rožmitále působí od roku 2006.

Vstupenky na zajímavou společenskou akci zakoupíte v předprodeji v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem, nebo, budou-li ještě k dostání, i přímo na místě. Jedna vyjde na 150,- Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *