¨

V Rokycanech se vrátí k vojenské historii Brd

Konec Brd vojenských. To není pět let starý nadpis ztracený v čase, ale název přednášky, kterou v Rokycanech pořádá Muzeum Dr. Bohuslava Horáka a Vojenské historické sdružení Brdy.

Konec Brd vojenských, zdroj: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka

Konec Brd vojenských, zdroj: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka

V sále zdejší základní umělecké školy bude 22. ledna od 17 hodin přednášet Ing. Petr Ježek. O tom, že půjde o velmi zajímavou besedu, svědčí i fakt, že organizátoři spustili možnost rezervace vstupenek a hlásají omezenou kapacitu sálu na 100 osob. Na kolik přednášek v okresním městě do roka přijde trojciferný počet posluchačů?

Velký znalec Brd, pan Ing. Petr Ježek všechny příchozí fotografiemi i mluveným slovem zavede do nedávné i vzdálenější historie. Na přetřes přijde nejen činnost armády v brdských lesích, ale i její vliv na krajinu, kterou často vymodelovala do unikátních biotopů. Ty dnes zasluhují ochranu. Nepůjde ale jen o střelby a bojovou techniku. Návštěvníci se dozvědí i o obyvatelích dnes již neexistujících vesniček v Brdech, jejich osudech i životě ve stínu hor i vojáků.

Pokud vás devadesátiletá historie vojenských Brd zajímá, určitě byste neměli váhat a vstupenky na tuto přednášku včas zarezervovat. Pokyny naleznete na plakátu k akci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *