¨

V Příbrami se vrátí o sto let zpět

V rámci oslav stoletého výročí založení samostatného Československa se do dvacátých a třicátých let minulého století vrátí i největší podbrdské město. V Příbrami se chystá tematická procházka městem i dobová veselice.

Příbram prvorepubliková, zdroj: Hornické muzeum Příbram

Příbram prvorepubliková, zdroj: Hornické muzeum Příbram

Město Příbram spolu s Hornickým muzeem, Knihovnou Jana Drdy, Gymnáziem pod Svatou horou, Státním okresním archivem a řadou místních spolků připravilo akci nazvanou jednoduše Příbram prvorepubliková. V jejím rámci dojde i na komentovanou vycházku. Zájemci se do ulic města vydají v sobotu 13. října, aby se dozvěděli spoustu zajímavostí o Příbramsku takovém, jak před sto lety vypadalo. Vycházka povede kolem dolu Anny, Svaté Hory, budovy báňského ředitelství i památníku obětem 1. světové války u Zámečku-Ernestina. Navštívena budou tedy nejvýznamnější místa spjatá se založením republiky. Účastníci se sejdou u dolu Anna ve 13 hodin.

Příbramská Sokolovna pak od 17 hodin pohostí společenské setkání. Vystoupí tu členové místního Sokola. Do dob našich babiček a prababiček všechny přenese dobová módní přehlídka, loutkové divadlo i historická výstava.  K poslechu i tanci zahraje kapela Cirkus Hulata. Dobové oblečení účastníků organizátoři ocení, podmínkou však není.

Na hlavní program oslav založení Československa si však Příbramané i přespolní pod Brdy počkají. Proběhne tu totiž až ve středu 24. října.

zdroj: Město Příbram

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *