¨

V Podbrdském muzeu zahájí novou sezónu

Zimní období turistice a cestování příliš nepřeje. Na výlety a vycházky vyrážejí jenom ti otrlejší a restauratéři, hoteliéři i třeba muzejníci se těší, až se stromy zazelenají, rostliny vykvetou a rtuť teploměru vystoupá k veselejším číslicím, aby mohli zahájit sezónu. V Rožmitále pod Třemšínem se jí už nemohou dočkat. V místním Podbrdském muzeu se slavnostně začne 16. března.

Brány této instituce se návštěvníkům otevřou dokonce ještě dříve. První nedočkavci sem mohou přijít ukojit svou touhu po vědění hned v pátek 1. března.  Mohla by je potěšit i novinka, kterou pracovníci Podbrdského muzea pro letošek připravili. Je jí celoroční vstupenka. Zájemci za 350 Kč získají možnost navštěvovat s celou rodinou výstavy, stálé expozice i dílny Podbrdského muzea po celý rok 2019.

Zajímavý program Podbrdské muzeum nabídne ještě před samotným zahájením sezóny. Od 11. do 15. března mají děti v příbramském okrese jarní prázdniny a svůj volný čas tu mohou zajímavě vyplnit. V rámci tvořivých dílen se tu budou tvořit závěsné dekorace, které vyzdobí prostor muzea na samotné slavnostní zahájení. Ruku k dílu mohou přiložit i dospělí a, pokud by náhodou březnový termín nevyhovoval, akce se bude opakovat i v termínu prázdnin velikonočních, tedy mezi 18. a 22. dubnem.

Zahájení sezóny, zdroj: Podbrdské muzeum

Zahájení sezóny, zdroj: Podbrdské muzeum

Datum 12. března by si měli v diářích označit milovníci regionální historie i českého jazyka. V rámci besedy Od Šperlovky k Hamburku 2 budou představeny výsledky bádání v oblasti pomístních jmen od loňského roku a také jejich mapa. A možná nějaká nová informace zazní i přímo od posluchačů.

Sobota 16. března pak v Podbrdském muzeu patří slibovanému slavnostnímu zahájení sezóny.  Připravena bude tradiční kavárna, tentokrát ve francouzském stylu. Od 16 hodin můžete v galerii Podbrdského muzea ochutnat francouzské palačinky, kvalitní kávu a další občerstvení, či se zapojit do jarní výtvarné dílny. V 17.30 bude na nádvoří odhalena kopie božích muk a o půl hodin později v galerii vystoupí kapela French touch a celou budovu prostoupí melodie tradičních šansonů. Vstupné na koncert činí 100 Kč, jinak je odpolední program zdarma.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *