¨

V Podbrdském muzeu se loučí s Karlem Danielem Gangloffem i dlouhou sezónou

Končící sezóna patřila v Rožmitále pod Třemšínem Karlu Danielu Gangloffovi. Podbrdské muzeum jméno tohoto lesníka a vynálezce veřejnosti přiblížilo nejen speciální expozicí, ale i vycházkami nebo komponovaným večerem. Nic ale netrvá věčně. Proto, pokud máte zájem se o českém Archimédovi dozvědět více, byste si měli do Rožmitálu pospíšit. Výstava totiž pokračuje pouze do pátku 7. února.

Swingová kavárna, zdroj: Podbrdské muzeum

Swingová kavárna, zdroj: Podbrdské muzeum

Vedle originální šindelky a dalších Gangloffových vynálezů a dokumentů tu na návštěvníky čeká i  několik interaktivních stanovišť pro malé i velké. Rodiče i děti se tu tak mohou prozkoušet v poznávání semenáčků stromů, skládání šindelové střechy nebo lovu šindelových rybiček. To vše doslova za hubičku. Vstupné na výstavu je v týdnu od 3. do 7. února pouze 20 Kč za osobu od 6 let. Lidová cena vstupného je jakousi rozlučkou s muzejní sezónou. Brány Podbrdského muzea zůstanou totiž od 8. do 29. února uzavřeny.

Příprava zahájení té další je však už v plném proudu. Muzejní sezónu 2020 otevře tradiční Swingová kavárna s kapelou FOR EVERGREENS. Milovníci starých časů by si v kalendářích měli poznamenat datum 7. března 2020. Hrát a tančit se tu bude od 19 hodin. A k takové prvorepublikové kavárně nepatří jenom káva, ale i pivo, víno a drobné občerstvení.  V rámci večera dojde i na prezentaci nové knihy Miloslava Pešty nazvané Poštovní holub Jizva. Vstupné na akci činí 150,- Kč a předprodej probíhá na pokladně Podbrdského muzea.

V roce 2020 slaví rožmitálský klub filatelistů 45. výročí založení. Je tak nabíledni, jaká výstava sezónu zahájí. Od 9. do 15. března tu budou k vidění nejen nejlepší kousky místní sběratelů známek, ale zájemci si budou moci v interaktivní dílně vyzkoušet, co taková filatelie obnáší.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *