V neděli zahajují ve Spáleném Poříčí turistickou sezónu

Plakát k akci, zdroj: spaleneporici.cz

Plakát k akci, zdroj: spaleneporici.cz

V neděli 24. dubna proběhnou ve Spáleném Poříčí akce k zahájení turistické sezóny. To bude tentokrát spojeno s oslavami Dne Země (22. dubna) a celostátní akcí Brány památek dokořán.

V 10 hodin dopoledne bude celý program zahájen u hotelu Ve Dvoře. Promítne se tu nový klip o Spáleném Poříčí.

V jednu hodinu po poledni bude tamtéž představena nová publikace s mapami cyklovýletů ze Spáleného Poříčí a zrekonstruovaná naučná stezka Hvížďalka – Za mlynáři od Bradavy.

Od 10 do 16 hodin můžete na šesti stanovištích ve městě soutěžit o ceny. V tomto čase bude v rámci dne otevřených dveří návštěvníkům přístupné také Ekocentrum a záchranná stanice zvířat. Ochránci přírody mají pro návštěvníky přichystán také zajímavý program.

Na náměstí budou připraveny stánky s občerstvením (těšte se na brdský pivní speciál) a koně k projížďkám. K poslechu zahraje St. Johnny Blues.

Na zámku můžete navštívit stánek CHKO Brdy s informačními materiály a drobnými soutěžemi. V aule bude navíc promítán krátký dokument o Brdech. Zdarma si zde můžete prohlédnout také národopisnou expozici o historii Spálenopoříčska. Zajímavé materiály budou k vidění i v infocentru.

Výlet do Spáleného Poříčí můžete spojit s návštěvou výstavy Paměť Davidovy hvězdy ve špejcharu Ve Dvoře (do 8. května) či Bojíte se strašidel? v Infocentru (do konce června).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *