¨

V Mirošově advent zahájí tradiční trhy

Stalo se již tradicí, že rozsvícení vánočního stromu v Mirošově doprovází nejen slovo starosty, ale i tradiční trhy. Ani letos tomu nebude jinak. Nejen vánoční dárky tu bude možné zakoupit v neděli 1. prosince odpoledne.

Mirošovské adventní trhy, zdroj: Město Mirošov

Mirošovské adventní trhy, zdroj: Město Mirošov

Organizátorům z řad místní společenské komise se podařilo zajistit dostatek prodejců. Nakupující budou mít na náměstí možnost vybírat z nabídky téměř třicítky stánků a stanů. To je zárukou doopravdy pestrého sortimentu, jemuž budou vévodit řemeslné výrobky a gastronomické speciality. Návštěvníci se mohou těšit nejen na obligátní trdelníky, ale třeba i poctivou domácí polévku nebo nabídku 100% přírodních sirupů. Chybět nemůže ani zlatavý mok, který sem dodá hned několik výrobců. Zákazníky uvítá i nedávno otevřená kavárna Pauza ve Skořické ulici. Kdyby tedy náhodou, stejně jako vloni, nevyšlo počasí, bude kde se schovat.

Trhy se návštěvníkům otevřou ve 14 hodin. O hodinu později od startuje i bohatý doprovodný program. V jeho rámci se o pobavení návštěvníků postarají žáci mirošovské mateřské i základní školy nebo Světlušky s ohňovou show. O půl páté, kdy i Mirošov pohltí tma, z pódia promluví starosta města pan Vlastimil Sýkora a advent oficiálně zahájí rozsvícením vánočního stromu. K tanci i poslechu na závěr odpoledne či začátek večera zahraje kapela 7´Znamení.

Výlet na mirošovské trhy lze okořenit také zážitkem z cesty parním vlakem. IRON MONUMENT CLUB, Česká západní dráha a obec Nezvěstice totiž 1. prosince pořádají tradiční Mikulášské parní vlaky za čerty do Nezvěstic. Do Mirošova z Nezvěstic vlaková babička přijede ve 12.32 a 18.32. Nazpět pak cestující vezme ve 13.35 a 19.47.

Adventní akce v Mirošově trhy rozhodně nekončí. Místní i přespolní čeká například mikulášská nadílka na zámku, Spolek mirošovských občanů 8. prosince pořádá čertovskou diskotéku. 15. prosince se na zámku koná adventní koncert a o tři dny později se město na úpatí západních Brd zapojí i do zpívání koled s Českým rozhlasem.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *