¨

V Jincích chystají tradiční Hubertský den

Svatý Hubert je, jak známo, patronem lovců a myslivců. Že jsou těmto činnostem brdské lesy jednoznačně nakloněny? Samozřejmě, dokonce v Jincích je tomuto světci, žijícímu na přelomu sedmého a osmého století věnována celá příští sobota. Hubertský den tu proběhne 20. října 2018.

Vyhlídka Malá skála, pohled na Jince (Malý Plešivec)

Dnes již tradiční akce se bude letos konat poosmé. Jako vždy i v tomto roce půjde především o perfektní zábavu pro rodiny s dětmi v kulisách přírody a venkova. Oficiální začátek je naplánován na jedenáctou hodinu do jinecké Sokolské zahrady. Odsud budou rodinné týmy vyrážet na hubertskou stezku brdskou krajinou. Kromě porce kroků v okolí městysu s trilobitem ve znaku čeká na ty menší i několik úkolů.

Bohatý program tu ale vypukne hlavně po poledni. Kdo se už účastnil některého z předchozích ročníků, ví, že organizátorům z místní kulturní komise originalita rozhodně nechybí. Děti si tu v minulých letech vyzkoušely například střelbu z kuše, lov klobás šipkami nebo hod oštěpem. O náročné soutěži Jinecký rytíř a malých dostizích – Velké jinecké steeplechase se už ví v blízkém i vzdálenějším okolí. A letos nebude Hubertský den snad o nic chudší. Samozřejmostí je bohaté občerstvení, aby účastníci netrpěli hladem ani žízní.

Na závěr musí být přichystáno tradiční halali, ale ani po něm se nebude spěchat domů. Na podvečer a večer je přichystán tradiční táborák s opékáním buřtů a hudbou. Nechcete-li se tak snadno podat blížící se zimě a láká-li vás strávit den v přírodě, určitě si nenechte Hubertský den v Jincích ujít.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *