¨

V Hořovicích zavzpomínají na Josefa Slavíka

Jedním z nejvýznamnějších podbrdských rodáků je bezpochyby Josef Slavík. Jeho život je spojován nejen s městysem Jince nebo městem Hořovice, ale podpis českého Paganiniho najdete také ve Vídni, Paříži nebo Pešti, kde ve věku 27 let roku 1833 zemřel. A právě na tohoto významného houslistu upomíná hudebně dramatický program Slavík a ženy, který hostí hořovický zámek v sobotu 22. září.

Zámek Hořovice, zdroj: Zámecká nokturna

Zámek Hořovice, zdroj: Zámecká nokturna

O milostném životě mladého umělce toho mnoho známo není. O to více si lze domýšlet. Často vystupoval například s Amálií Schopfovou, Annou Herbstovou a Karolínou Lauffenböckovou, s první sopranistkou Weberova pražského souboru Therese Grünbaumovou, slečnou Hardmeierovou, Emilií Gleyovou či altistkou Caroline Botgorscheckovou. Pořadatelé akce Slavíkovo jméno spojují i s Kateřinou Kometovou Podhorskou.

Její jméno je pro hořovický program zásadní. Děj 14. ročníku cyklu nočních koncertů se totiž odehrává v roce 1955, kde na doby minulé právě vzpomíná bývalá primadonna Kateřina Kometová Podhorská. Příběh ale diváky zavede i na ostrov Como nebo do Paříže. Ve hře vystoupí například Veronika Slavíková, Klára Štochlová nebo Tereza Vokáčová. Role Josefa Slavíka se ujme student Pražské konzervatoře Šimon Urban. Těšit se můžete i na kastelána zámku Hořovice Libora Knížka, který vystoupí jako císařský rakouský diplomat hrabě Antoine Apponyi.

Bližší informace o akci najdete a rezervace vstupenek zařídíte na webových stránkách www.zámek-horovice.cz a www.zameckanokturna.cz.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *