V Hořovicích slavnostně otevřeli nové muzeum.

Za krásného téměř letního slunečného počasí byla v pátek 31. 3. 2017 ve 13 hodin slavnostně přestřižena páska a Muzeum Hořovicka přivítalo své první oficiální návštěvníky. Za účasti zástupců Středočeského kraje, představitelů místní samosprávy a pracovníků Muzea Českého krasu následoval přípitek a přání úspěšného zahájení provozu. Muzeum Hořovicka navazuje na tradici Městského muzea v Hořovicích, které bylo ustanoveno z podnětu tehdejších radních již na začátku 20.století.

Slavnostní otevření Muzea Hořovicka, zdroj: Muzeum Českého krasu v Berouně

Slavnostní otevření Muzea Hořovicka, zdroj: Muzeum Českého krasu v Berouně

V prostorách Starého hořovického zámku se prezentují umělecké sbírky mnoha oborů, od archeologie, zoologie, historie, nechybí cechovní památky, také ukázky průmyslových výrobků zdejších továren a příroda směřující k brdskému lesu. O získání mnohých z vystavených exponátů do sbírkového fondu se výraznou měrou zasloužil dlouholetý ředitel muzea JUDr. a PhDr. J.Maličký. V proslovech významných hostů bylo zmíněno, že místnosti prošly v loňském roce rozsáhlou stavební rekonstrukcí a adaptací z bytové jednotky zaměstnanců zde v minulosti sídlících Vojenských lesů na současné výstavní prostory.

Společně s Muzeem Hořovicka se otvíraly i nové prostory Informačního centra Města Hořovice a knihovny Ivana Slavíka, umístěné v bývalé zámecké konírně. Akce byla v hojné míře navštívena místními obyvateli, z nichž mnozí rádi využili příležitosti k prohlídce nové muzejní expozice i kulturních institucí města.

Muzeum Hořovicka přivítá turisty v letošní sezóně o víkendech a svátcích v měsících duben, květen a září, říjen v době mezi 10-17 hod. a v letních měsících červen, červenec a srpen v čase 10-18 hod. denně od úterý do neděle.

text: RNDr. Anna Brotánková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *