¨

V Hornickém muzeu připravují novou výstavu

Za krásami březohorského podzemí se brzy snadno vydáte bez nutnosti se ušpinit v těžko představitelných hloubkách. V Příbramském Hornickém muzeu se totiž 8. srpna od 18 hodin vernisáží otevře výstava fotografií těchto tajuplných míst.

Vojtěšský důl, foto: PatrikPaprika - vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27740717

Vojtěšský důl, foto: PatrikPaprika – vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27740717

O tom, že i doly a hornická krajina umí svou krásou doslova vyrazit dech, návštěvníky dolu Vojtěch v Husově ulici přesvědčí fotograf František Slezák. Ten touto výstavou oslaví významné životní jubileum. Berounský rodák je původní profesí elektrotechnik a vzdělání v oblasti umělecké fotografie získal na Akademii věd a umění v Hradci Králové a na FAMU v Praze. V Příbrami žije již padesát let, což je další významné číslo, které tato výstava člena uměleckého sdružení „Orbis Pictus: Europa” nejspíše oslavuje. Hru světel a stínů v jeho podání bude možné obdivovat až do konce října.

Máte-li raději poněkud živější rodinné zážitky, uspokojí Vás Hornické muzeum také. O interaktivních prohlídkách Prokopské štoly pro děti nedávno informovala i Česká televize v pořadu Toulavá kamera. Jen pár kroků od dolu Vojtěch si ti nejmenší mohou zkusit zfárat, sklouznout se a pracovat se základními hornickými nástroji. Samotná prohlídka rozlehlých prostor pak získá úplně jiné rozměry.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *