¨

V Čenkově mají krásný betlém a připravují tříkrálový průvod

Jestli některou podbrdskou obec stojí za to navštívit během adventu a kolem začátku nového roku, je to určitě Čenkov. U Litavky vědí, že toto období přímo dýchá starými tradicemi a tady si je umí řádně připomenout.

Betlém v Čenkově, zdroj: cenkov.eu

Betlém v Čenkově, zdroj: cenkov.eu

Zdejší betlém už dávno stal místem, kam míří nejen místní, ale i turisté z blízkého i vzdálenějšího okolí. Postavy v životní velikosti vyrobené ze slámy byly u zdejší kapličky poprvé k vidění v roce 2010. Ke svaté rodině, Třem králům, oslíkovi a volkovi přibývají každým rokem další a další. Již od roku 2012 tak jde o největší betlém ze sena s oděnými postavami v životní velikosti v české kotlině. Letos čítá 30 osob a 23 zvířat, mezi kterými je možné se projít a doslova se tak stát součástí zdejšího betlému, výjevu narození Páně. Tuto možnost máte až do svátku Tří králů.

Už první lednovou sobotu, tedy dva dny před tím tu ale proběhne další tradice. V tomto období obcemi vždy procházely tříkrálové průvody. Ten nemůže chybět ani pod Starým vrchem. Chcete-li vánoční a povánoční období zakončit nejen s postavami Kašpara, Melichara a Baltazara, přijeďte do Čenkova.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *