¨

V Brdech se nepoběží ultratrail – Akce zrušena

!!!V souvislosti s nařízením bezpečnostní rady státu se akce ruší!!!

Běhání v posledních letech zažívá obrovský boom. Není se čemu živit. Je to přirozená a zdravá aktivita, jejímž přínosem je i fakt, že se sportovec pohybuje v krásné přírodě. Když pak opustí asfalt, říká se tomu trail. A když ho opustí na vážně dlouho, je to ultratrail. Takový sportovní podnik pro opravdové odvážlivce se v Brdech uskuteční během příštího víkendu.

O tomhle je trail, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

O tomhle je trail, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Běh Brdskými hvozdy pořádá spálenopoříčské sdružení Salomena. Propozice závodu říkají, že z tohoto podbrdského města také vystartují ti nejotrlejší na nejdelší trasu. Bude na ně čekat celkem 137 kilometrů které by měli zdolávat od páteční jedenácté hodiny v noci vlastně během celého víkendu.

Pořadatelé ale nabídli i méně krutá čísla. 107 kilometrů má středně dlouhá trasa, na níž se běžci vydají v sobotu 14. března z Teslínů. Vedle dvou trojciferných se jako procházka růžovým sadem tváří 43 kilometrů dlouhý trailový maraton. Ten startuje taktéž v sobotu, avšak ve Strašicích.

Cíl všech tří závodů bude v domácím Spáleném Poříčí a pořadatelé sem připraví i občerstvení. O tom, že bude třeba, snad nikdo nepochybuje. Pokud vám tedy během výletu do Brd o příštím víkendu neodpoví nějaký pestře oblečený ufuněný běžec na pozdrav, omluvte jeho neslušnost faktem, že má za sebou dost možná hezkých pár desítek kilometrů běhu divočinou.

!!!V souvislosti s nařízením bezpečnostní rady státu se akce ruší!!!

Jeden komentář

  1. Karel Urban napsal:

    Všechno špatné je pro něco dobré. Správa CHKO Brdy, která se každý měsíc hroutí díky 3-4 podáním za měsíc, z nichž tvoří většinu žádosti o schválení hromadných akcí, si alespoň trošku oddychne. A pokud budou poctivě ve svém volném čase připravovat příspěvky na facebok o ochraně přírody, protože ochrana přírody v Brdech se provádí téměř výhradně v teoretické rovině, tak se snad dostanou konečně i do lesa a budou si moci ověřit výsledky své činnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *