¨

Tour de Brdy se pojede letos podvanácté

Tradiční konec české bajkerské sezóny se každoročně koná na pomezí západních a středních Čech. Bláto a psí počasí často na začátku října přesvědčí nejednoho účastníka Tour de Brdy, že nadešel čas k uložení bicyklu do sklepních prostor a těšení se na jaro. Letošní závod, který se jede také jako Velká cena obce Strašice, připadá na 6. října.

Tour de Brdy, zdroj: Informační centrum Strašice

Tour de Brdy, zdroj: Informační centrum Strašice

Přízeň svatého Petra lze účastníkům s předstihem jen těžko slíbit. Jistě se však mohou těšit hned na několik tras, které je zavedou do hloubi naší nejmladší chráněné krajinné oblasti. Že se Brdy nedají zadarmo, o tom se cyklisté přesvědčí nejen v okolí Jordánu, Padrťských rybníků, na Toku, Kolvíně nebo u zámečku Tři Trubky.

Pro nejmladší sportovní nadšence jsou přímo ve Strašicích připraveny okruhy v délkách od jednoho do šesti kilometrů. Školáci se mohou vybouřit na třiatřiceti kilometrech a pro dospěláky jsou připraveny trasy dlouhé 43 a 63 kilometrů. Kratší je vhodná pouze pro horská kola, na delší je možné se vydat i na silničce nebo cyklokrosovém kole.

Start i cíl všech okruhů je u strašické restaurace Berten. Tradiční závodníci letos nezúročí výhodu znalosti tratě, neboť ta je poskládaná zcela nově, a jak lze pochopit z řádků výše, vede snad kolem všech nejzajímavějších míst Středních Brd.

Chcete-li si na začátku podzimu pořádně protáhnout nohy, zazávodit si a třeba se i pokusit dosáhnout na hlavní výhru v hodnotě 10 000,- Kč, určitě se na poslední závod letošní Galaxy serie přihlaste. Bližší informace naleznete na webu tohoto cyklu závodů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *