¨

Tour de Brdy se pojede letos podvanácté

Tradiční konec české bajkerské sezóny se každoročně koná na pomezí západních a středních Čech. Bláto a psí počasí často na začátku října přesvědčí nejednoho účastníka Tour de Brdy, že nadešel čas k uložení bicyklu do sklepních prostor a těšení se na jaro. Letošní závod, který se jede také jako Velká cena obce Strašice, připadá na 6. října.

Tour de Brdy, zdroj: Informační centrum Strašice

Tour de Brdy, zdroj: Informační centrum Strašice

Přízeň svatého Petra lze účastníkům s předstihem jen těžko slíbit. Jistě se však mohou těšit hned na několik tras, které je zavedou do hloubi naší nejmladší chráněné krajinné oblasti. Že se Brdy nedají zadarmo, o tom se cyklisté přesvědčí nejen v okolí Jordánu, Padrťských rybníků, na Toku, Kolvíně nebo u zámečku Tři Trubky.

Pro nejmladší sportovní nadšence jsou přímo ve Strašicích připraveny okruhy v délkách od jednoho do šesti kilometrů. Školáci se mohou vybouřit na třiatřiceti kilometrech a pro dospěláky jsou připraveny trasy dlouhé 43 a 63 kilometrů. Kratší je vhodná pouze pro horská kola, na delší je možné se vydat i na silničce nebo cyklokrosovém kole.

Start i cíl všech okruhů je u strašické restaurace Berten. Tradiční závodníci letos nezúročí výhodu znalosti tratě, neboť ta je poskládaná zcela nově, a jak lze pochopit z řádků výše, vede snad kolem všech nejzajímavějších míst Středních Brd.

Chcete-li si na začátku podzimu pořádně protáhnout nohy, zazávodit si a třeba se i pokusit dosáhnout na hlavní výhru v hodnotě 10 000,- Kč, určitě se na poslední závod letošní Galaxy serie přihlaste. Bližší informace naleznete na webu tohoto cyklu závodů.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *