¨

Spálenopoříčská Šťastná věž kandiduje na rozhlednu roku

V našich lesem porostlých kopcích horách se člověk musí za výhledy do krajiny trmácet. Příroda jich leckdy nabízí poskrovnu, a tak si k nim člověk dopomůže výstavbou rozhleden. Která poskytne ten nejhezčí zážitek? To se přece nedá říct. Přesto existuje soutěž, která nejzajímavější stavbu přibližující člověka letícím ptákům vybere. Letošní ankety Rozhledna roku se účastní i jedna z Podbrdska.

Šťastná věž, foto: Ivana Paseková

Šťastná věž, foto: Ivana Paseková

Je jí stále novotou zářící Šťastná věž. Najdete ji v bývalém průmyslovém areálu na kraji Spáleného Poříčí. Rodina Kvíderových přestavěla budovu již nefunkčního nábytkářského závodu ve vyhlídkovou věž. Otevřena byla v dubnu loňského roku a od té doby návštěvníkům poskytuje znamenité výhledy na okolí – na hrad Radyni, Kokšín s masivem Brd nebo pahorky v okolí Nepomuku – i gastronomické zážitky.

Šťastná věž se ankety Rozhledna roku účastní spolu s dalšími jedenácti podobnými stavbami. Hlasovat je možné pod odkazem zde, a to až do konce února. Anketu pořádá Klub přátel rozhleden. Ten byl založen v roce 2009 a i anketa samotná už má solidní tradici. V loňském roce titul získala rozhledna Růženka na Pastevním vrchu u Růžové.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *