¨

Spálené Poříčí ožije tradiční Mikulášskou poutí

První prosincový víkend se místní i návštěvníci brány do jihozápadních Brd mohou těšit hned na několik zajímavých akcí. Konat se tu totiž bude tradiční Mikulášská pouť, kterou ve Spáleném Poříčí a jeho nejbližším okolí doplní bohatý program, jak se jen na začátek adventu sluší.

Mikulášská pouť, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Mikulášská pouť, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Poutní mše svatá zazní v kostele svatého Mikuláše přesně v poledne v sobotu 1. prosince. Hodinu poté na náměstí začínají mikulášské trhy. Potrvají až do páté odpolední a jejich závěr prozáří rozsvícení vánočního stromu. Ani jejich průběh však nebude nudný. Kromě tradičního i méně tradičního zboží si totiž návštěvníci odnesou i zážitek z vystoupení Jana Venase mladšího a Petry Harvánkové nebo pěveckého sboru místní základní a mateřské školy.

Až půjdete v sobotu na trhy nebo v neděli dopoledne do centra Spáleného Poříčí jen tak na procházku, nezapomeňte navštívit místní infocentrum. Jako každý rok se tu koná výstava betlémů. Uvidíte historické, staré více než sto let, prvorepublikové i poválečné. Výstava navíc návštěvníky provede historií těch nejběžnějších – papírových. Pokud byste i vy měli zájem přispět svým výjevem narození Krista, můžete jej v sobotu dopoledne přinést na spálenopoříčský zámek.

První adventní neděle neprodchne nuda  ani v nejbližším okolí Spáleného Poříčí. Zdobit vánoční stromek, zpívat koledy, něco dobrého pojíst a popít zvou do Číčova i zdejší dobrovolní hasiči. A rozsvícený jehličnan a tradiční písně zazní i v Hořehledech.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *