Spálené Poříčí čeká zlatavá Podbrdská pivní přehlídka

Po vydařeném loňském prvním ročníku akce pro milovníky zlatavého moku čeká město, jenž je branou do jihozápadních Brd, její druhý ročník. Podbrdská pivní přehlídka se ve Spáleném Poříčí koná o prvním listopadovém víkendu a její organizátoři připravili opravdu bohatý program.

2. Podbrdská Pivní Přehlídka, zdroj: Spálené Poříčí

2. Podbrdská Pivní Přehlídka, zdroj: Spálené Poříčí

Celá akce bude neformálně zahájena již v pátek 3. listopadu. V hotelu Brdy se totiž od 17 hodin promítne film Postřižiny, ke kterému výčepní stylově nabídne originální Postřižinské pivo z nymburského pivovaru. Na klasický snímek naváže rytmy reggae a balkánského rocku kapela Frajara putika.

K podobným akcím ale patří především ochutnávka zlatavého moku. V hotelu Brdy můžete v sobotu od 11 hodin ochutnávat bavorské pivní speciality, v neděli hodinu před polednem se tu začnou koštovat naopak tuzemská piva. Celkem bude možné poválet po jazyku minimálně desítku našich piv, mezi nimiž najdete i výrobky pivovaru Podlesí, pivo Lopata ze Šťáhlav nebo tekutý chléb z horského hotelu Belveder, pro nějž výjimečně nebudete muset vystoupat křížovou cestu ze šumavské Železné Rudy. K účasti na degustaci je však nutné se dopředu přihlásit.

Hlavní program pivní přehlídky, samozřejmě s možností zahnání žízně, proběhne v sobotu v pivovarských sklepích. Odpoledne a oficiálně i celá Podbrdská pivní přehlídka tu začne salvou kanonýra Jakůbka. Kromě něj návštěvníky akce pobaví flaškinet neboli hra na pivní lahve v podání Ondřeje Hrácha nebo staropražská kapela Kontušovka. Připraveno bude taktéž stylové občerstvení a zajímavé pivní soutěže.

A protože se na podobné akce autem nejezdí, zajistili pořadatelé dopravu mezi Spáleným Poříčím a Nezvěsticemi, kam se například z Plzně dostanete pohodlně vlakem. Více informací se o Podbrdské pivní přehlídce dozvíte na facebookové stránce události nebo webu Spáleného Poříčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *