¨

S Destinační agenturou se vyráží do Brd i na podzim

Podzimní počasí za okny pomalu ale jistě střídá to letní. To však rozhodně není důvod pro odložení pohorek do skříně. Jejich zazimování nechte na později, protože i na konci září a v říjnu se vyplatí vyrazit do přírody. Třeba do našich nejvyšších vnitrozemských hor, kam zve i Destinační agentura Brdy.

Přírodní rezervace Chynínské buky

Přírodní rezervace Chynínské buky

Do konce letošního seriálu komentovaných výletů chybí ještě tři. Všechny jsou určeny pro pěší turisty a všechny začínají na parkovišti v nejvýše položené brdské osadě, tedy v Teslínech.

Poslední zářijovou sobotu zavede pan Hutr zájemce do třemšínských hvozdů. Čekají tu na ně zbytky původních lesů. Přírodní rezervace Na Skalách nebo Getsemanka uchvátí milovníky přírody i na začátku podzimu. Jaro tu sice bývá barevnější, ale bukoví velikáni a doupné stromy tu jsou k vidění celoročně. A radost by mohl udělat i nějaký ten hříbek. Sedmikilometrovou procházku jistě půjde absolvovat i s košíkem v ruce.

Znovu pod vedením pana Karla Hutra vyrazí zájemci o vědění a vidění krás podzimní přírody o 14 dní později. 13. října se od Teslín vyráží na sever, směrem ke zbytkům Teslínského kláštera a k Padrťským rybníkům. Pokud zasvítí sluníčko, budou se moci turisté těšit i z pestrobarevné záplavy listů.

Tu si snad Brdy nechají i pro účastníky letos posledního komentovaného výletu. Ten se koná 21. října a jeho vedení se ujme pan Holomel. Zlatavými Brdy se poputuje až ke zřícenině hradu Dršťka. Zdejší skalní hřbet je jako stvořený pro návštěvu romantických duší během podzimu. Hrad si tu dokáží představit jen ti s bujnější fantazií. A přece tu kdysi stával…

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *