¨

Rysa můžete potkat i v Příbrami

Je tomu pouze pár dní, co bylo z oficiálních míst potvrzeno, že se v Brdech vyskytuje rys. Ten se v mezidobí stal téměř celebritou, takže se o něm ví, jak je přibližně starý, a že se narodil na Šumavě, odkud do Brd nejspíše i přišel. Rys ostrovid je však samotářské zvíře a většině z nás se jej naživo vidět v přírodě asi nepoštěstí. Je však zbytečné propadat smutku. Setkání s rysem můžete prožít v příbramském Domě Natura.

Setkání s rýšem v Domě Natura v Příbrami, zdroj: Dům Natura

Setkání s rýšem v Domě Natura v Příbrami, zdroj: Dům Natura

Zavítají sem totiž tvůrci projektu Meetlynx se sedmiměsíčním rysem Rýšou. Ti si kladou za cíl seznámit na dvou- až tříhodinových akcích veřejnost s našimi největšími kočkovitými šelmami. Jejich koťata dokáží být relativně krotká a na akcích tak dochází k velmi blízkým setkání člověka a šelmy. Rýša je prý velmi kontaktní a možná vás přijde pozdravit ducnutím o čelo nebo se nechat podrbat.

Projekt Meetlynx již před dvěma lety zavítal pod Brdy, konkrétně do Spáleného Poříčí. Rys Blonďák tehdy na akci nedorazil, v Domě Natura se však na Rýšu, pro nějž půjde o první podobné setkání, těšit můžete. Setkání s rysem Rýšou je tu naplánováno na pátek 21. prosince od 18 hodin. Kromě zážitku s velkou šelmou na posluchače čekají také informace o situaci rysů v celé České republice i přímo v Brdech. Vstupné se neplatí, ale kapacita sálu není neomezená, takže je třeba se předem přihlásit na webu Domu Natura.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *