¨

Rožmitálští turisté zvou na Třemšín i na podzim

Podzimní toulky nelákají zdaleka každého. Každý turista a nadšenec do Brd by měl ale alespoň jednou vyzkoušet takto nazvanou akci, kterou pravidelně pořádají turisté z rožmitálského Spartaku. Krásná místa, kam účastníky zavedou, totiž dokáží rozptýlit chmury z krátících se dnů.

Listopad - slunný den na Třemšíně

Listopad – slunný den na Třemšíně

Devátého listopadu bude pro poutníky připraveno hned několik tras. Svou rozličnou délkou i náročností musí uspokojit každého chodce. Všechny mají společný start i cíl, a to na stadionu v Rožmitále pod Třemšínem. Vydat se na cestu bude možné mezi sedmou ranní a desátou dopolední. Kromě parádních zážitků na mnoha zajímavých místech v okolí Rožmitálu najdou ti nejvytrvalejší na trase i něco dobrého do žaludku. V Třemšínské boudě  bude totiž opět zajištěno občerstvení.

Kdo rád sbírá turistické známky, bude uspokojen také. Na akci totiž bude možné zakoupit tu s motivem Třemšína i tu z Rožmitálu pod Třemšínem. Kromě těchto dvou trasy turisty zavedou k mohyle Jakuba Jana Ryby, Votlušské vyhlídce, nebo jim umožní se projít po jedné z větví Svatojakubské cesty. Někoho pak možná osloví i možnost stát se součástí historie. Pochod Podzimní toulky se totiž letos koná již popětačtyřicáté. A to už je nějaké tradice!

Kdyby se termín přece jen některému chodci nehodil, nebo by jej odradilo počasí, rožmitálští turisté nabízejí i alternativy. Vánočním krajem Rybovým se bude putovat i letos mezi Štědrým dnem a Silvestrem. Novoroční výstup na Třemšín pak proběhne ověnčen jubilejní padesátkou!

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *