¨

Rožmitálský Panský dům nabídne bohatý program i na podzim

Stalo se již zvykem, že penzion Panský dům v Rožmitále pod Třemšínem nabízí zajímavé vícedenní programy a kurzy , které zaměřením často odpovídají jeho vlastníkovi, kterým je Arcibiskupství pražské. Zajímavá potrava pro ducha i tělo tu bude podávána i po letních prázdninách.

Panský dům v Rožmitále pod Třemšínem, zdroj: Pension Panský dům

Panský dům v Rožmitále pod Třemšínem, zdroj: Pension Panský dům

Hned na první zářijový týden je připraven kurz pro kostelníky. Od 5. do 7. září se tu zájemci dovědí spoustu informací ohledně liturgického prostoru samotného, o liturgických předmětech nebo o péči o movité či nemovité památky.

V říjnu zůstane hlavním tématem liturgický prostor, tentokrát však z pohledu květinových aranžmá. V Panském domě proběhnou hned dva kurzy vazby květinových dekorací. Cenné rady účastníkům zaručuje jméno vedoucí paní Elišky Černé.

Listopad bude v Panském domě přímo napěchován akcemi. Začne duchovním cvičením “Literatura a duchovní život” v termínu od 8. do 11. listopadu. Mysl účastníků zabaví především P. Petr Beneš CSsR. Mezi 16. a 18. listopadem přijde na řadu háčkování. Účastníci pod vedením Markéty Jungové získají (nejen) před Vánocemi důležité know-how k ruční výrobě háčkovaných hraček. Zejména pány naopak potěší kurz o týden později. Třetí pokračování cyklu (Nejen) Chlapi vyřezávají bude zaměřeno na betlémy a povede jej Ondřej Drábek.

Program Penzionu Panský dům pro podzim 2018, zdroj: Penzion Panský dům

Program Penzionu Panský dům pro podzim 2018, zdroj: Penzion Panský dům

Na adventní čas je v Panském domě připravena duchovní obnova. Biskupský vikář pro pastoraci Mons. Michael Slavík ji povede od 7. do 9. prosince, administrátor Římskokatolické farnosti Slaný P.  Jan Poříz OCD o týden později.

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *