¨

Rožmitál pod Třemšínem se chystá na Slavnost královny Johanky

Zřejmě největší osobností českých dějin spjatou s podbrdským Rožmitálem pod Třemšínem je královna Johanka, manželka Jiřího z Poděbrad. Pravidelně si ji tu připomínají v rámci akce nazvané jednoduše Slavnost královny Johanky. 

Slavnost královny Johanky, zdroj: Město Rožmitál pod Třemšínem

Slavnost královny Johanky, zdroj: Město Rožmitál pod Třemšínem

Letos se koná 15. června a její přípravy právě vrcholí. Jako vždy si na své přijdou milovníci historie, řemesel i dobrého jídla a pití. Celé město se vrátí o skoro pět století zpět. Na zámku se budou hrát dobové hry a v jeho zahradě najdete rytířské ležení. Na náměstí proběhne tradiční řemeslný jarmark a děti povozí stylový kolotoč. Starší návštěvníky zase přivítá středověká krčma. Ve Společenském centru bude možné zhlédnout výstavu drobného zvířectva.

Program ozdobí i řada vystoupení. V půl jedenácté dopoledne vystoupí na nádvoří Podbrdského muzea žáci ZUŠ J. J. Ryby, o půl hodiny později se v zámecké zahradě sejdou děti, aby viděly pohádku O Nirdhanatovi v podání loutkového divadlo ToTeM. Ještě před polednem se navíc bude střílet z děla.

Ve 14 hodin vyjde od lípy královny Johanky tradiční průvod, projde zámkem, náměstím do zámecké zahrady, kde na něj naváže hlavní program dne – Bitva o korunu. Čtvrtá odpolední přinese soutěž všech siláků nazvanou Rožmitálský Bivoj a půl pátá loutkové divadlo na nádvoří zámku.

Kostel sv. Jana Nepomuckého se v 18 hodin rozezní Vítěznými tóny Johance v podání sboru Třemšínská kvítka. Později večer se bude hrát a zpívat na nádvoří Podbrdského muzea. Zahrají tu Dirty Rudolph and his Inglourious Rock’n’Roll Mates, CIRCUS BROTHERS, Firelovers s ohňovou show a DJ James Wing.

Vstup je během dopoledne a odpoledne zdarma, večerní program si můžete dopřát za 150,- Kč. Při nároku na slevu vaše peněženka zhubne jen o stokorunu.

zdroj: Podbrdské muzeum

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *