¨

Rožmitál ožije nejen vánočním jarmarkem

I letos se na začátku adventu v Rožmitále pod Třemšínem koná tradiční Vánoční jarmark lidových řemesel. V sobotu 1. prosince se v centru města můžete těšit na spoustu stánků nabízející zboží všeho druhu i bohaté občerstvení.

Vánoční jarmark lidových řemesel, zdroj: Podbrdské muzeum

Vánoční jarmark lidových řemesel, zdroj: Podbrdské muzeum

Řemeslný jarmark ale nabídne mnohem více. V první řadě si tu návštěvníci budou moci některá řemesla také vyzkoušet. Takový ručně vykovaný cvoček z cvočkařské metropole, to je pěkná upomínka.

Začínající advent je dobou dobrých skutků a jeden takový můžete udělat i na vánočním jarmarku. Skauti ve Společenském centru otevřou dobročinnou kavárnu. Tady budete moci v klidu vydechnout po náročném nákupu na Náměstí a v Podbrdském muzeu.

Jarmark můžete navštívit mezi desátou dopolední a čtvrtou odpoledne. Ani pak ale program nekončí. Před šestou začíná jeho večerní část v Podbrdském muzeu. Vystoupí tu žáci ZUŠ J. J. Ryby, vyrazí odsud zvonkový průvod a dojde i k rozsvícení vánočního stromu.

Prvním prosincovým večerem však rozhodně zajímavé akce v Rožmitále pro letošek nekončí. Již v neděli se ve Společenském centru bude hrát divadlo. Místní divadelní spolek uvede hru Arnošta Goldflama Dámská šatna. Hned v následujících dnech Společenské centrum pohostí charitativní bazar Kramárna. To Podbrdské muzeum bude 5. prosince hostit Čertovský rej.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *