Rozhledna Šťastná vež

Takovouhle rozhlednu jste asi ještě neviděli. Od roku 2019 ji najdete na okraji Spálené Poříčí v bývalém průmyslovém areálu. Zcela v tomto duchu tu nestojí žádná výšková budova postavená za účelem lepšího výhledu. Tuhle rozhlednu Kvíderovi postavili z původní budovy nábytkářského závodu. Kde jinde to mají?

inzerce

Šťastná věž

Šťastná věž

Šťastná věž, jak ji majitelé pojmenovali, možná nestojí na žádném velkém kopci. To ale nebrání tomu, aby nabídla parádní výhledy na okolí – na hrad Radyni, Kokšín s masivem Brd nebo pahorky v okolí Nepomuku.

Kromě výhledů se to nabízí i zážitky gastronomické. V budově funguje i občerstvení, takže projíždějící cyklisté si tu dají chlazený nápoj a maminky s kočárky třeba palačinku nebo dortík. Přímo na vyhlídkové plošině je možné si užít romantickou tříchodovou večeři při západu slunce.

Rekonstrukce objektu byla vážně rozsáhlá. Nová okna, dveře nebo sanitární vybavení. Dřevěná nástavba je zcela nová a dostanete se na ni po taktéž novém ocelovém schodišti. Že tu vznikaly stoly a skříně, to by tipoval málokdo. Celý projekt je financován ze soukromých zdrojů. Aktuální informace, ceník nebo jídelní lístek naleznete na webových stránkách Šťastné věže http://stastnavez.cz.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *