¨

Rokycanští Sokolové pořádají výšlap na rozhlednu na Kotli

Dominantou Rokycanska je již několik let rozhledna na Kotli. Kovová stavba tu byla za účelem krásných výhledů vystavěna v roce 2014 a navázala tak na o více než století starší dřevěnou rozhlednu, která se ale bohužel nedočkala ani samostatného Československa. A právě sem povedou kroky účastníků výletu Se sokolem na rozhlednu.

Se sokolem na rozhlednu, zdroj: Informační centrum Rokycany

Se sokolem na rozhlednu, zdroj: Informační centrum Rokycany

Už z plakátu k akci je jasné, že si jej užijí zejména ti nejmenší. Organizátoři je vybízejí, aby s sebou vzali kamarády a sourozence a doma nezapomněli ani tužku a buřty. Čekat tu na ně totiž bude nejen táborák, ale i různé hry a soutěže a samozřejmě i odměny za jejich úspěšné splnění. To však ani v nejmenším neznamená, že by si tento pochod neměli užít i dospělí. Těm ale spíše než dětem bude stačit pohled do pomalu se barvících lesů.

Od rokycanské sokolovny se vyráží v sobotu 28. září v 9 hodin ráno. Na Kotel je to sice do kopce, ale těch několik kilometrů se dá za dvě hodinky hravě zdolat. I proto rokycanští Sokolové plánují i druhý sraz pro ty, kteří se hodlají na vrchol dostat jinudy nebo jinak. Ten bude přímo u rozhledny a o zmiňované dvě hodiny později, tedy v 11. To tu vypukne to pravé veselí pro velké i malé výletníky.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *