¨

Rokycanští lesníci zvou na putování za studánkami

Studánky na Žďáru, to je na Rokycansku pojem. Díky Lesům města Rokycan je již několik let spojuje vycházkový okruh, který jako vrchol výletu i hory samotné nabízí nádherný rozhled do údolí i na protilehlé kopce směrem k východu. Každoročně tu navíc lesníci pořádají putování za studánkami a nejinak tomu bude i letos. Za žďárskými prameny se vyráží v sobotu 26. května.

Žďárské studánky jsou viditelně označeny

Již tradičně si účastníci mohou vybrat jednu ze dvou tras, podle toho, jestli se považují spíše za občasné špacírovače nebo polykače kilometrů. Všichni se každopádně sejdou v 9 hodin u arboreta v polesí Žďár. A bylo by chybou se přímo v malém arboretu nezastavit. Školou povinní tu možná načerpají znalosti, které jim do závěru školního roku pomohou dělat dojem na učitele přírodopisu, a na všechny ostatní čeká překvapení, kolik druhů dřevin mohou vlastně v našich lesích potkat.

Na pravé poledne je pak naplánováno zakončení akce. V lomečku pod Žďárem zavoní nejen ohýnek směle připomínající  blížící se léto, ale nejspíše i nějaký ten pořádně vypečený buřtík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *