¨

Rokycanské Vojenské muzeum bude hostit Den s technikou

Malí i velcí kluci by měli vést v patrnosti datum 24. srpna. Lokace: Rokycany. Den s technikou totiž slibuje opravdu nevšední zážitky.

Den s technikou, zdroj: Muzeum na demarkační linii

Den s technikou, zdroj: Muzeum na demarkační linii

Sobotní program odstartuje v pravé poledne. Z výšin se k divákům snesou parašutisté, které pak na zemi vystřídají policisté s dynamickou ukázkou. V půl jedné přijde na řadu malé ohlédnutí do minulosti. 80 let od vypuknutí druhé světové války připomene tematická bojová ukázka. Organizátoři přitom lákají zejména na historické letectvo, které bude reprezentováno například letounem S.e. 5 A.

Spojkou historie se současností bude defilé vozidel kopřivnické značky Tatra. To přijde na řadu jednu hodinu po poledni. Nejen červenou tatrovkou program obohatí rokycanští hasiči o čtvrt hodiny později. Hned po nich v okolí Muzea na demarkační linie nastane to pravé inferno. Armádní specialisté ukážou schopnosti těžké techniky. Nepředstavitelné náklony terénu a spousta bahna, jimž se kolové i pásové vozy probijí, slibují opravdu nevšední podívanou.

Program však bude mnohem bohatší. Po skončení dynamických ukázek se zájemci budou moci podívat do útrob zdejšího muzea. K vidění bude speciální výstava nazvaná jednoznačně Spojovací vojsko a zajímavá bude jistě i prohlídka dobových táborů. Pro ty nejmenší organizátoři připravili řadu her a soutěží. Malí i velcí kluci si jistě rádi prohlédnou závodní speciál Tatra určený pro dakarskou rallye. Spořivé maminky snad ukonejší alespoň výše vstupného. To se totiž v sobotu neplatí.

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *