¨

Příští víkend pod Brdy patří sportu

Léto sportu přeje! Brdy jsou jako stvořené na turistiku, cyklistiku nebo běhání. Tuhle trojici o příštím víkendu doplní i další způsoby, jak provětrat chátrající tělesnou schránku. Jen musíte z hor sestoupit do obcí pod nimi.

Z gruntu to berou v Ohrazenici. Tam na sobotu 20. července připravili sportovní den. Přes poledne se tu všichni pobaví tradičním českým sportem, kdy se hráči snaží dostávat míč přes síť pouze pomocí nohou. Ve tři odpoledne se tu pak začnou hýbat i ti nejmenší. Celou akci podtrhne večerní tradiční venkovská zábava.

Když jsme u tradic, nelze opomenout fotbal, resp. jeho personálně méně náročnou variantu – malou kopanou. Ve stejný den se v Lučišti u Spáleného Poříčí koná turnaj v malé kopané. Pěti- až osmičlenné týmy můžete do vyčerpání kapacity turnaje přihlašovat na facebooku zdejších hasičů, kteří akci pořádají. Kromě spousty pohybu a zábavy není nezajímavá ani hlavní výhra – soudek z plzeňskou desítkou. Žízeň ale uhasí i poražení nebo nehrající. Po vyhlášení vítězů se na hřišti pod skalou rozezní hudba a rozvoní jídlo a dobré pití. Open air, jak má být.

To ve Volenicích mají jinou tradici. Místní dobrovolní hasiči zvou na 8. ročník soutěže v požárním útoku O pohár velitele SDH Volenice. Začíná se hodinu po poledni, připraveno je taktéž bohaté občerstvení a i tady se akce večer jak se patří oslaví. Zahraje kapela Rhytmic.

Co až takovou tuzemskou tradici nemá, to je plážový volejbal. Na kráse to však tomuto čistě letnímu sportu neubírá. Beach cup mají na příští sobotu přichystaný v Jincích. Přihlášky na klání na písku sbírá pan Vejr na telefonu 720 758 790. Dvacátý červencový den je prostě stvořen ku sportování!

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *