¨

Příbramský Nový rybník přivítá festival pro milovníky jídla

Ani končící léto by nemělo z luk a trávníků vyhnat milovníky pikniků. Jeden takový poněkud rozsáhlejší se bude konat v areálu Nového rybníka v Příbrami v sobotu 1. září. Půjde vlastně o takový rodinný a sousedský festival dobrého jídla a pití s jednoduchým názvem – Piknik na Nováku.

Od desáté hodiny dopoledne bude u Příbramského potoka hrát hudba k lepšímu zažití všemožných specialit domácí i exotické kuchyně. Zároveň bude možné ochutnat širokou škálu nealkoholických a míchaných nápojů, vína či pivních specialit z nabídky našich minipivovarů. Více než třicítka stánků ožije také řadou workshopů a ukázek.

Piknik na Nováku, zdroj: Město Příbram

Piknik na Nováku, zdroj: Město Příbram

Organizátoři z příbramské Cowárny, Pivovaru Podlesí a My prosecco uvádějí, že na návštěvníky čeká více než stovka chutí.  Soustředí se přitom na takové, s nimiž se v Příbrami a blízkém okolí lze jen těžko setkat. V tomto směru je jejich hlavním cílem představit oblíbené chutě a pokrmy z různých zemí, včetně dnes tak moderního street food, tedy pouličního jídla. Mlsné jazyky se tak přenesou do úplně jiných zemí a kultur, které charakterizují třeba i pro našince neobvyklé způsoby přípravy jídla.

Piknik na Nováku má být ale také místem pohody a setkání. Na takovou akci patří deky, posezení s přáteli a spousta zábavy. O tu se kromě hudební produkce postará například dětský koutek se skákacím hradem, chillout zóna, bohatý doprovodný program zaměřený na gastronomii, včetně barmanské show a ukázky vaření slavných osobností, a samozřejmě vše, co v areálu Nového rybníka najdete i kdykoli jindy.

Vstupné na tuto sousedskou slavnost činí 50,- Kč a za děti platit nemusíte.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *