¨

Malí cyklisté se v Příbrami dočkají nového trailu

Cyklistika, to není jenom Tour de France. Tu rekreační my Češi milujeme jako málokterý národ. Brdy jsou pro ni jako stvořené. Co ale, pokud se v jedné stopě chtějí vybláznit děti za dohledu rodičů? Míst, kde by to bylo opravdu bezpečné je málo. Přímo v Příbrami však nyní roste areál s malý trailem – úzkou pěšinkou, kterou malí cyklisté uhánějí pouze jedním směrem, a to obvykle z kopce.

Na Drkoláč už se těší ti nejmenší cyklisté, foto: Město Příbram

Na Drkoláč už se těší ti nejmenší cyklisté, foto: Město Příbram

Co ty traily vlastně jsou? Úzkým cestičkám plným zatáček se také říká singletraily nebo singltreky. Jejich tvůrci je vymýšlejí tak, aby si jízdu na nich cyklisté co nejvíce užili. Jsou tak plné klopených zatáček, skoků, někdy i kamenitých nebo kořenových úseků. Nejznámější česká trailcentra najdete na Klínovci, v okolí Trutnova, Nového Města pod Smrkem nebo v Rychlebských horách. K těmto lokalitám se nyní snaží v malém přiblížit příbramský Drkolnov. Ten ovšem nenabídne adrenalinové vyžití dospělým, ale parádní svezení zejména dětem.

Celý trail by měl být zhruba 400 metrů dlouhý a při jeho budování je myšleno nejen na samotné jezdce, ale, s ohledem na jejich věk, také na doprovod. V celé délce je veden lesem po pravé straně cesty, po které mohou jít maminky malých jezdců. Stezka je tvořena tak, aby nemusely být káceny stromy, byla bezpečná a kopírovala terén.

Projekt Drkoláč řeší nejen přírodní cyklostezku, ale jeho součástí je i snaha vybudovat místo pro hry, setkávání a odpočinek.  Na konci trailu je záměr vytvořit odpočinkové místo, které bude osazeno několika herními prvky pro děti. „Jde o skutečně vhodnou lokalitu, kde rodiče s dětmi ze sídliště Drkolnov mohou být během pár minut v klidové zóně bez dopravy a dalších rušivých elementů. Podobné projekty je třeba podporovat,“ okomentoval projekt, na nějž z rozpočtu přispívá i město Příbram, jeho starosta Jan Konvalinka.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *