¨

Příbram má šestnáct nových cykloboxů

Šestnáct nových uzamykatelných boxů na kola je již v největším podbrdském městě v provozu. Cykloboxy vyrostly přímo v centru, osm jich je pod vlakovým a osm pod autobusovým nádražím. Do každého se vejdou až dvě jízdní kola pro dospělé osoby. Zařízení ochrání kola nejen před zloději, ale i před nepřízní počasí a jsou vhodné také pro uložení kočárků, koloběžek nebo in-line bruslí.

Cykloboxy v Příbrami, zdroj: Město Příbram

Cykloboxy v Příbrami, zdroj: Město Příbram

Bicykly se do nich parkují ve vodorovné poloze na pevnou podlahu. Díky tomu nehrozí jejich poškození. Další výhodou je energetická nezávislost boxů, kterou zajišťuje pohon na solární energii.

Kóje se uzavírají magnetickým zámkem a ovládají pomocí elektronického samoobslužného systému umístěného vždy ve středovém boxu. „Cykloboxy jsou vybaveny elektronickým zámkem dveří, který je ovládán na základě individuálního jednorázového kódu, který bude před každým použitím cykloboxů zadán uživatelem,“ vysvětluje příbramský místostarosta Václav Švenda a doplňuje, že úschova je zdarma.

Cykloboxy v Příbrami, zdroj: Město Příbram

Cykloboxy v Příbrami, zdroj: Město Příbram

Lidé v Příbrami mají o jízdu na kole zájem. Kola využívají nejen k turistice, ale doslova celoročně na nich vyrážejí buď do práce, nebo na nákupy. „Naším cílem je vylepšovat podmínky pro cyklistiku. Začíná sezóna, do ulic už vyrazili první cyklisté, a proto věřím, že možnosti bezpečného zanechání kola ve veřejném prostoru využijí nejen místní, ale i návštěvníci našeho města,“ dodává Švenda.

Text: Pavlína Svobodová (Město Příbram), tisková zpráva

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *