¨

Příbram čeká Prokopská pouť

Největší podbrdské město o prvním červencovém víkendu rozproudí již třicátý ročník tradiční Prokopské pouti. Kdo by čekal střelnici, řetízák a prodej klobás, bude zklamán. Nebo spíše naopak. Největší hornická slavnost totiž vypadá jinak!

Prokopská ,pouť, zdroj: Město Příbram

Prokopská ,pouť, zdroj: Město Příbram

Bohatý program tu startuje již v sobotu 6. července odpoledne. Na náměstí J. A. Alise Prokopskou pouť odstartují vystoupení Sokola Březové Hory, Sokola Příbram a SDH Březové Hory. V 19 hodin je na pódiu vystřídá skupina Signál.  Během pozdního večera či noci se sem také z náměstí T. G Masaryka vydá průvod hornických světlonošů s kapelou.

Ta pravá hornická paráda je nachystána na neděli. V 9 hodin vyráží procesí hornictva za doprovodu hornický kapel z centrálního náměstí kam jinam než ke kostelu sv. Prokopa v Březových Horách. Ve stejný čas ve zdejším kostele Mistra Jakoubka ze Stříbra začíná bohoslužba a poutní mše u Prokopa proběhne o hodinu později.

Ještě dopoledne ožije i stan Na Marii. Folk se tu rozezní díky skupině ČD Band, kterou odpoledne nahradí Cirkus Hulata.

Spoustu zážitků nabídne také areál Ševčinského dolu. Ve dvě hodiny odpoledne sem zavítá císař Rudolf II., aby zhlédl šermířské souboje i divadelní vystoupení k příležitosti výročí 440 let od povýšení Příbrami na královské horní město. K vidění tu ale bude i mnoho dalšího. Jestli chcete zažít pořádnou hornickou slavnost, dorazte do historického jádra Březových Hor v neděli 6. července.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *