¨

Prázdninová štafeta 2019 zavítá i do Brd

I letos v létě pořádá plzeňské hejtmanství spolu se svými partnery oblíbenou soutěž nazvanou Prázdninová štafeta. V tomto roce se koná pošestnácté a znovu pozve mladé lidi či rodiny s dětmi na zajímavá místa v Plzeňském kraji.

Dolejší Padrťský rybník

Dolejší Padrťský rybník

Stejně jako v předchozích letech najdete na webu Prázdninové štafety hned padesátku cílů.  Účastníci mladší 18 let by se měli na těchto stránkách zaregistrovat a během června, července a srpna navštívit alespoň patnácti z nich. Svůj výlet dokáží fotkou na určeném místě, kterou posléze nahrají do systému soutěže. Všichni, komu administrátoři splnění minimálního počtu cílů schválí, budou zařazeni do slosování o třicítku zajímavých cen. Kromě knih, hraček a deskových her se soutěží například o rodinnou vstupenku do Historického parku v Bärnau nebo komentovanou vycházku do Zoologické a botanické zahrady v Plzni. Hlavní cenou pak bude rodinný zájezd od cestovní kanceláře BUSTOUR FOLTÝNOVÁ. Cenu si odnese i účastník, který během čtvrt roku navštíví nejvíce vybraných destinací. Její předání proběhne na veletrhu cestovního ruchu ITEP 2019 v hale TJ Lokomotiva Plzeň v termínu 19. – 21. září 2019.

Hned pětice cílů leží v Brdech nebo v jejich bezprostředním okolí. Perla a největší turistický tahák – Padrťské rybníky ze 16. století nemůže chybět. Nejen o nich se můžete dozvědět více v Muzeu Středních Brd ve Strašicích. A když už tu budete, nezapomeňte účastníky soutěže před jeho budovou vyfotit, ať máte splněný další cíl. Pokud Vám autenticita zdejších bývalých kasáren nedostačuje, zkuste ještě Pouskův mlýn v Mešně, ten také patří do vybrané padesátky, stejně jako buddhistická stúpa nad Těnovicemi. Lákají-li vás spíše výšiny fyzické než duševní, nedaleko severozápadního okraje Brd se pohledem na ně pokochejte z rozhledny na Kotli…a pět cílů – třetinu úkolu máte pohromadě. Zvládnout se dají během víkendu nebo možná i jednou celodenní vyjížďkou na kole, máte-li dost sil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *