¨

Pouť rozhýbe Jince

Začátek prvního měsíce meteorologického léta je tradčiním termínem jinecké poutě. Letos připadá na 8. a 9. června a bylo by chybou si myslet, že půjde jen o svátek církve a kolotočů. I když zábava pro celou rodinu plná autodromů, labutí, střelnic a cukrové vaty chybět nebude.

Výstava zvířat, zdroj: Městys Jince

Výstava zvířat, zdroj: Městys Jince

Ruch na náměstí 1. máje tradičně doplní chovatelská výstava v nedaleké Křešínské ulici. Parádní ušáky, slepice, holubi nebo krůty si mohou návštěvníci prohlédnout v sobotu mezi devátou dopolední a šestou odpolední a v neděli mezi devátou dopoledne a třetí odpoledne. Radost ze života tu pak bude k vidění v sobotu po poledni, kdy Hopíci ze Suchomast předvedou minimálně v našich luzích a hájích novinku v podobě soutěže králičí hop.

Sportovat ale budou i dvounohé bytosti. Na pouťovou sobotu totiž v Jincích pokračuje Brdský běžecký pohár. Startuje se z areálu fotbalového hřiště. Nejmenší děti vybíhají v devět, dospěláci mohou masírovat lýtka o dvě  a půl hodiny déle. O to náročnější trať je čeká. Necelých 6 kilometrů Jineckého krosu sice není maratonská vzdálenost, ale připravenost závodníků prověří jistě také.

A když už budete v sobotu v Jincích, možná by vás mohla zaujmout hasičská soutěž ve vedlejší obci. Tradiční Čenkovský cvoček totiž místní SDH pořádá také v sobotu 8. června. A až vás společenský ruch dočista unaví, zkuste si odpočinout v zeleni při výšlapu na Plešivec, Olymp Brd, z nějž se právě k Jincům otvírá parádní výhled.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *