¨

Podbrdské muzeum ožije jarmarkem

K jaru i období Velikonoc už tradičně patří jarmarky a trhy. Stylové stánky, kde řemeslníci ukazují svoje know-how a oko návštěvníka se namlsá pohledem na výrobky, které v supermarketu nenajde, se objeví i v Rožmitále pod Třemšínem. Jen ty peněženky v Podbrdském muzeu 13. dubna asi zaúpí. Přece to tam nenecháte…

Velikonoční jarmark lidových řemesel, zdroj: Podbrdské muzeum

Velikonoční jarmark lidových řemesel, zdroj: Podbrdské muzeum

Nádvoří i stodolu nedávno zrekonstruované budovy zaplní hned několik desítek mistrů svého oboru. Chybět nemohou samozřejmě košíkáři a chuťové buňky vám poděkují za otestování zručnosti pekařek a cukrářek. Nouze nebude ani o teplé občerstvení a podávat se bude čerstvě pražená káva.  A pokud jste ještě neviděli místní cvočkaře při práci, určitě se na ně přijďte podívat. Vidět, jak se rozžhavený kov pod jejich rukama mění ve výrobek, je zážitek pro malé i velké. Obdivovat i nakupovat tu můžete v sobotu 13. dubna od 10 do 15 hodin.

A když už v Rožmitále budete, určitě si projděte historické centrum a Alej Johanky z Rožmitálu. Město jedné z nejvýznamnějších českých panovnic nebo skladatele Jakuba Jana Ryby skrývá spoustu malebných zákoutí. A kdo by chtěl nohy potrápit trochu více, může vyrazit třeba k Voltuši, kde na místě skonu autora České mše vánoční stojí vzpomínková mohyla. Pár stovek metrů nad pietním místem se pak můžete pokochat výhledem na celé Rožmitálsko.

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *