¨

Podbrdské muzeum o podzimních prázdninách patří šindelům

Šindel, to není je hokejový mistr světa z roku 1985. Ačkoli dnes na střechách dominuje odolnější krytina, ta ze štípaného dřeva má stále svoje kouzlo a dnes se do módy vracející roubenky by se bez ní jen těžko obešly. Jak taková dřívka vznikají, si od 28. do 30. října může každý vyzkoušet v Podbrdském muzeum v Rožmitále pod Třemšínem v rámci tvořivých dílen nazvaných Poznej šindel.

Poznej šindel, zdroj: Podbrdské muzeum

Poznej šindel, zdroj: Podbrdské muzeum

Starší i mladší členové rodin se tu tak dozvědí, že ani tahle práce nebývala hračkou a že bez fortele to ani tady nešlo. Při dovádění se dřevem se navíc musí přemýšlet. Co se sukovatým kouskem a který strom vybrat, to všechno přijde v Rožmitále na přetřes. A komu by neučarovala šindel, může vyzkoušet i něco komplikovanějšího. Organizátoři slibují třeba i výrobu kuše.

No a pokud byste náhodou truhlářsko-řezbářské zaujetí zbytku vaší rodiny nesdíleli, v Podbrdském muzeu se rozhodně nudit nebude ani tak. Kromě parádních expozic tu právě probíhá výstava věnovaná Karlu Danielu Gangloffovi. Ne nadarmo je tento brdský lesmistr a vynálezce 19. století titulován českým Archimédem. Nevěříte? Přijeďte se podívat do Rožmitálu.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *