¨

Podbrdské muzeum nabídne hlavně menším výpravu do středověku

I letošní léto bude v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem ve znamení interaktivní výstavy určené především dětem. Ta letošní se jmenuje Expedice středověk a nabídne cestu časem o 500 a více let zpátky. Poprvé ji tu můžete vidět 8. června. Expozice vydrží v galerii muzea až do konce astronomického léta, konkrétně do 23. září.

Expedice středověk, zdroj: Podbrdské muzeum

Expedice středověk, zdroj: Podbrdské muzeum

Expedice středověk není původním dílem Podbrdského muzea. Jedná se putovní interaktivní výstavu Moravského zemského muzea. Navštívila už řadu měst a v každém byla obohacena o něco jedinečného. V případě Rožmitálu pod Třemšínem to bude především jedinečný soubor několika desítek historických kostýmů pro děti i dospělé.

Středověké oblečení si tak budou moci malí i velcí návštěvníci vyzkoušet, stejně jako repliky brnění. Připravena bude také ražba mincí, psaní opravdovým husím brkem a pro ty nejotrlejší i dobová mučírna. Pokud zůstaneme u brnění, malí rytíři budou moci pózovat i na figuríně koně v životní velikosti nebo u husitského válečného vozu. Poetičtější duše naopak ocení spíše historické hudební nástroje, taktéž určené k osahání a vyzkoušení přímo na místě.

Expedice středověk však není jedinou akcí, kterou můžete v červnu v Podbrdském muzeu navštívit. Zdejší kulisy sehrají významnou roli při Slavnosti královny Johanky , která se koná 16. června. O týden později tu proběhne tradiční Muzejní noc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *