¨

Pod Brdy se chystají čerti

Pátý prosincový večer je tím, na který se těší snad všechny děti. Žádné dítko totiž nezlobilo, a tak se nemusí bát, že by mu Mikuláš nadělil jenom česnek, cibuli a brambory, nebo, nedej bože, dal povel čertovi, aby pro nezbedu našel místo ve svém pytli. A pod Brdy tak začátek prosince ozdobí řada akcí pro děti, na nichž se známá trojice s andělem objeví.

Čertovský rej a mikulášská nadílka, zdroj: tremsinsko.cz

Čertovský rej a mikulášská nadílka, zdroj: tremsinsko.cz

Přímo 5. prosince se v rožmitálském Podbrdském muzeu koná čertovský rej a mikulášská nadílka. Od pěti hodin odpoledne se na místním nádvoří rozezní dětský smích. Nejde však jen o zábavu, ale i o dobrou věc. Výtěžek z akce dostanou zdejší skauti a bude určený na obnovu vyhořelé hájovny Na Dědku.

Mikuláš a čerti se hned dvakrát s dětmi setkají v Jincích, konkrétně u kováře Pepy. Kovárna naproti poště bude hostit nadílku 5. i 7. prosince.

To správné datum najdete i na plakátu mikulášské nadílky v Mirošově. Svatý muž bude dětem rozdávat dobroty přímo na zámku. Nejdříve si je ale převáží na pekelné váze. Když zkouškou projdou, budou se moci vrhnout na tvoření v dílničkách, nebo si něco pěkného nechají namalovat na obličej.

Čerti se ale do Mirošova ještě vrátí. 8. prosince ve zdejší sokolovně Spolek mirošovských občanů pořádá čertovskou diskotéku. Ďábelské tóny z aparatury vyloudí DJ Mošna a pro děti tu bude připraven i další zábavný program.

Druhou prosincovou neděli se Mikuláš překulí přes kopec, aby děti potěšil v Hrádku. Kromě nadílky je tu čeká také divadélko a pravé předvánoční občerstvení. Vždyť advent je v plném proudu!

A v Příbrami? Tak tady to bude v době čertů, andělů a Mikulášů žít samozřejmě také. Za všechny akce lze zmínit Ledově čertovský Novák. V areálu u Nového rybníka 6. prosince odpoledne dojde nejen na tradiční dílny, nadílku a hudební vystoupení, ale bude se tu i rozsvěcet vánoční strom.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *