¨

Pod Brdy je stále humorněji

Kreslený humor je nedílnou součástí české kultury. Každý známe některé vtipy a jejich tvůrce, kteří nás oslovili a jejichž pohlazení si nosíme všude s sebou. Podbrdsko se nyní stává významnou humoristickou lokalitou, neboť tu můžete navštívit hned dvě výstavy v tomto duchu.

Vladimír Jiránek: Nejste na světě sami, zdroj: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka

Vladimír Jiránek: Nejste na světě sami, zdroj: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka

K dlouhodobé expozici Jiřího Wintera Neprakty ve špejcharu Ve Dvoře ve Spáleném Poříčí přibude na jaře téměř tříměsíční výstava Vladimíra Jiránka, která nese až environmentální název Nejste na světě sami. Navštívit ji můžete od 8. března do konce května v rokycanském Muzeu Dr. Bohuslava Horáka. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 7. března od 16 hodin.

Výstava přiblíží dílo jednoho z nejslavnějších českých karikaturistů, animátorů a kreslířů. Už při pohledu na plakát k akci si musíte vzpomenout na Králíky z klobouku, tedy Boba a Bobka, jimž byl Vladimír Jiránek otcem. Původem východočeský autor však vytvořil také legendární postavičky Pata a Mata nebo animované části ve filmu Srdečný pozdrav ze zeměkoule a mnoho dalších rozsáhlejších či menších děl. Byl zároveň nositelem ceny Karla Poláčka v kategorii Humor moudrých, řádu Bílé opice udíleném Českou unii karikaturistů, a dokonce jej prezident republiky v roce 2005 vyznamenal medailí za zásluhy.

Výstavní sál Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech s expozicí Vladimíra Jiránka je přístupný veřejnosti vždy od úterý do neděle mezi 8. a 12. hodinou a dále od 12.30 do 16 hodin.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *