¨

Plesová sezóna je tu

Druhá polovina zimy znamená, že na společenské šaty, obleky i boty přestává sedat prach. Sezóna bálů a plesů je po roce zase tady. To platí pro velká města i ta menší, třeba pod Brdy.

Například v Rožmitále pod Třemšínem už svoje odtančeno mají. Tradiční městský ples se tam konal na začátku ledna.

Hasičský bál

Hasičský bál

Naopak ve Spáleném Poříčí a jeho okolí se teprve těší. A že je na co! Číčovští hasiči pořádají svou společenskou akci v pohostinství v Hořehledech. Sobotní odpoledne 18. ledna bude patřit dětem v maskách, večer je na parketu vystřídají dospělí. Ti se sem nemusí trmácet po svých.  Pořadatelé připravili autobusovou linku, která do Hořehled plesuchtivce doveze z Míšova, Číčova, Lučišť, Borovna i Spáleného Poříčí. O 14 dní později to tu bude žít znovu. Stejné místo, stejný čas, jen o program se tentokrát postarají hasiči zdejší.

Společenskými akcemi ožijí i středočeské Chaloupky. Tradiční hasičský bál tu připravují na 25. ledna. K tanci zahraje skupina Spektrum. Živo tu bude i o den později. V neděli odpoledne bude z aparatury tóny loudit Libor Dbalý. Tančit na ně budou zamaskované děti.

Žít to ale bude i jinde. 25. ledna se bude tančit v rokycanské restauraci na Střelnici i u Litavky. Maškarní bál je totiž na programu v Čenkově. A 22. února přijde na řadu hasičský bál ve Mirošově.

Pokud je vám do skoku, ale na nějaké křepčení před lidmi to nevidíte, vyjdou vám vstříc v Rožmitále pod Třemšínem. Penzion Panský dům totiž v lednu pořádá Víkend společenských tanců. Pokud ne ta letošní, tak příští plesová sezóna bude vaše zcela jistě!

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *