¨

Plesová sezóna je tu

Druhá polovina zimy znamená, že na společenské šaty, obleky i boty přestává sedat prach. Sezóna bálů a plesů je po roce zase tady. To platí pro velká města i ta menší, třeba pod Brdy.

Například v Rožmitále pod Třemšínem už svoje odtančeno mají. Tradiční městský ples se tam konal na začátku ledna.

Hasičský bál

Hasičský bál

Naopak ve Spáleném Poříčí a jeho okolí se teprve těší. A že je na co! Číčovští hasiči pořádají svou společenskou akci v pohostinství v Hořehledech. Sobotní odpoledne 18. ledna bude patřit dětem v maskách, večer je na parketu vystřídají dospělí. Ti se sem nemusí trmácet po svých.  Pořadatelé připravili autobusovou linku, která do Hořehled plesuchtivce doveze z Míšova, Číčova, Lučišť, Borovna i Spáleného Poříčí. O 14 dní později to tu bude žít znovu. Stejné místo, stejný čas, jen o program se tentokrát postarají hasiči zdejší.

Společenskými akcemi ožijí i středočeské Chaloupky. Tradiční hasičský bál tu připravují na 25. ledna. K tanci zahraje skupina Spektrum. Živo tu bude i o den později. V neděli odpoledne bude z aparatury tóny loudit Libor Dbalý. Tančit na ně budou zamaskované děti.

Žít to ale bude i jinde. 25. ledna se bude tančit v rokycanské restauraci na Střelnici i u Litavky. Maškarní bál je totiž na programu v Čenkově. A 22. února přijde na řadu hasičský bál ve Mirošově.

Pokud je vám do skoku, ale na nějaké křepčení před lidmi to nevidíte, vyjdou vám vstříc v Rožmitále pod Třemšínem. Penzion Panský dům totiž v lednu pořádá Víkend společenských tanců. Pokud ne ta letošní, tak příští plesová sezóna bude vaše zcela jistě!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *