¨

Oslavy 100 let od založení Československa proběhnou i v Jincích

Městys se zkamenělinou trilobita ve znaku bude jedním z mnoha míst, kde si na podzim různými akcemi připomenou století existence samostatného státu. Hlavní část oslav výročí 100 let vzniku Československa v Jincích proběhne na konci září.

Oslavy 100 let vzniku Československa v Jincích, zdroj: Městys Jince

Oslavy 100 let vzniku Československa v Jincích, zdroj: Městys Jince

V sobotu 22. září se tu bude sázet lípa svobody. K podobným akcím patří také další kulturní program. V areálu huti Barbora v jeho rámci budou účinkovat žáci místní pobočky ZUŠ Jakuba Jana Ryby z Rožmitálu pod Třemšínem, Švejk band a soubor Lidové tance Jince. Občerstvení organizátoři zajistí také. Díky krytému sezení jsou připraveni i na nepřízeň počasí.

Úterý 25. září bude patřit historickým fotografiím. V sále Společenského centra Josefa Slavíka bude totiž vernisáží zahájena jejich výstava. Začíná se tu v 17 hodin a i zde přijdou ke slovu žáci jinecké ZUŠky.

O měsíc později bude program oslav pokračovat. 26. října dojde k tradičnímu uctění památky padlých. K pomníku na náměstí v Jincích budou slavnostně položeny věnce.

K oslavám výročí vzniku Československa patří také slavnostní houslový koncert Michala Foltýna na zámečku ve Vysoké u Příbramě. Ten se koná 4. listopadu. První tóny tu zazní tři hodiny po poledni a jinečtí se sem dostanou speciálně vypraveným autobusem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *