¨

Nové infocentrum bylo otevřeno v Obecnici

Obecnice je jednou z nejvýznamnějších bran do Brd. Vede skrz ni třeba i páteřní červená trasa Klubu českých turistů, po níž lze navštívit snad všechna turisticky nejzajímavější místa naší nejmladší chráněné krajinné oblasti. Zdejší velké záchytné parkoviště, možnost občerstvení a řadu parádních lokací v okolí, v čele s nejvyšší brdskou horou – Tokem, Houpákem, Třemošnou nebo vodními nádržemi Octárna a Pilská vloni doplnila lesnická naučná stezka Klobouček. Nyní tu mají turisté ještě bohatší zázemí. Vojenské lesy a statky státní podnik tu totiž otevřel zcela nové informační centrum.

Nové informační centrum v Obecnici, foto: Vojenské lesy a statky

Nové informační centrum v Obecnici, foto: Vojenské lesy a statky

To najdete v krásně zrekonstruované historické budově lesní správy na okraji obce. Ta vedle standardního servisu nabídne také informace o devadesátileté historii zřizujícího státního podniku na Brdech, či o práci lesníků obecně. Infocentrum tak tematicky navazuje na naučnou stezku Klobouček, která začíná jen několik desítek metrů od budovy.

„Vedle servisu pro návštěvníky, kteří vyrážejí do Brd individuálně, počítáme s tím, že toto zázemí využijeme pro programy lesní pedagogiky, které na Brdech organizujeme především pro školní kolektivy,“ uvedl ředitel VLS Petr Král.

Turisté i další návštěvníci tu mají dveře otevřené o letních prázdninách vždy od středy do neděle od 10 do 16 hodin. Mimo hlavní sezónu tu na vás pracovníci čekají o víkendech od 10 do 16 hodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *