¨

Nové hravé prohlídky pro děti jsou připraveny o Hradozámecké noci na zámku Mníšku. A ani dospělí nebudou ošizeni

V sobotu 25. srpna začne pro rodiny s menšími dětmi Hradozámecká noc na zámku v Mníšku pod Brdy už brzy odpoledne. Nové zábavné prohlídky s veselým povídáním a plněním úkolů zažijí již od 15 hodin. Těšit se mohou i na šerm, malování a pohádkové sklepení. Prohlídky pro dospělé přijdou na řadu ve 20 hodin.

Tajuplná cesta duhového jednorožce aneb co vyprávěla hraběnka Kastová je hravá prohlídka pro menší děti, při které od zámecké paní zjistí, jaké neštěstí se přihodilo pohádkovému jednorožci. Pomohou mu dostat se zpět domů?

Na děti čeká prohlídka velkých zámeckých sálů a slavnostních jídelen, hádání hádanek, hledání nápověd a plnění úkolů. Když se jim vše dobře podaří a splní správně každé zadání, vysvobodí jednorožce z jeho nedobrovolného pobytu. Bez jejich pomoci by se vrátit nedokázal.

Během odpoledne se mohou děti těšit také na ukázky šermu, na malování ve výtvarném ateliéru nebo na návštěvu pohádkových bytostí v Kouzelném sklepení. Tam bydlí další pohádková zvířátka. Třeba kocourek Modroočko nebo čarodějný pavouk, který spřádá pohádkové sítě.

Od 20 hodin už jsou připraveny nové kostýmované prohlídky pro dospělé s lákavým názvem Největší mordy nejen první republiky vážně i nevážně.

Na prohlídky naváže zcela nová výstava v půdních prostorách zámku. Návštěvníkům představí činnost prvorepublikového vojska a četnictva, stejně tak i budování pražské čáry a období Mnichovské zrady. Večer bude také hrát country hudba a pomyslným vrcholem se stane barevný ohňostroj v zahradě zámku ve 21 hodin.

text: Ing. Marie Charvátová

foto: Anna Čelouchová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *