¨

Nová cyklostezka propojila Drkolnov a Bohutín

Obyvatelé i návštěvníci Příbrami mohou k cyklotoulkám po Brdech nově pohodlně využívat i další vstupní místa do naší nejmladší chráněné krajinné oblasti. Včera byla totiž slavnostně otevřena nová cyklostezka spojující příbramský Drkolnov s Bohutínem. Milovníci vlastního pohonu a jedné stopy se tak z Příbrami dostanou k Prokopské nebo dokonce až Perkanské lesní cestě, aniž by se museli proplétat mezi auty.

První cyklisté na nové cyklostezce z příbramské městské části Drkolnov do Bohutína, zdroj: Město Příbram

První cyklisté na nové cyklostezce z příbramské městské části Drkolnov do Bohutína, zdroj: Město Příbram

„To, že cyklostezka nakonec vznikla, je ukázkou neformální spolupráce mezi obcemi. Je důkazem toho, že když se dva starostové domluví, jsou schopni věci řešit a dotáhnout je do zdárného konce,“ uvedl při slavnostním otevření příbramský starosta Jindřich Vařeka s poděkováním starostovi obce Bohutín Ladislavu Turkovi.

Nová asfaltová trasa vede z Drkolnova kolem Vokačovského rybníka a čistírny odpadních vod. V budoucnu má být kolem ní žáky příbramských základních škol vysázeno 38 lip a možná se dočkáme i napojení na cyklotrasu číslo 302, která vede podél Litavky. Více než kilometr dlouhá cyklostezka vznikla s celkovými náklady přibližně 3 miliony korun. Původně měl být její povrch tvořen přírodním materiálem. Asfaltový koberec by však měl lépe odolávat povětrnostním vlivům.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *