¨

Noc kostelů si užijete i pod Brdy

Z Noci kostelů se během posledních let stal velmi populární projekt. Svatostánky během ní navštěvují i lidé, kteří obvykle tyto stavby nevyhledávají a užívají si zdejší atmosféry a zajímavého programu. I letos se z ní můžeme těšit na několika místech pod Brdy.

Noc kostelů v Jincích, zdroj: Městys Jince

Noc kostelů v Jincích, zdroj: Městys Jince

Večer 24. května ožije hned trojice církevních staveb v Příbrami. V kostele sv. Josefa Staršího si prohlídku užijí nejen dospělí, organizátoři tu připravili i zábavné pátrání po zajímavých místech kostela pro děti. Skoro na závěr programu pak o historii budovy promluví PhDr. Věra Smolová.  Sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra také přivítá děti i dospělé. Kromě prohlídek a přednášek Hany Tonzarové  a M. Jindry se tu bude i zpívat. Návštěvníci se mohou těšit například na těleso Bacha Baby. Nejbohatší program však nabídne Svatá Hora. Zážitkem bude už samotný výstup po Svatohorských schodech k  bazilice Nanebevzetí Panny Marie se svícemi v rukou. I tady se bude zpívat a zejména procházet jindy téměř nepřístupnými prostory.

V kostele Povýšení svatého Kříže ve Starém Rožmitále budou připraveny tvořivé dílny pro děti i soubor Třemšínská kvítka coby doprovod ke Mši svaté a později i s vlastním koncertem. O kostele samotném promluví Ivana Hoyerová. Ochutná se tu mešní víno, vzpomene na Jakuba Jana Rybu a čas zbude i na meditaci. Byla by však chyba opustit Rožmitál a nenavštívit Penzion Panský dům. Zdejší kaple bude totiž také přístupná veřejnosti k obhlídce.

24. května ožije o kostel sv. Mikuláše v Jincích. Od 19 hodin zazpívá místní smíšený chrámový sbor, prohlídky budovy jsou naplánovány hned poté.

Projektu Noc kostelů se účastní i několik svatostánků v širším okolí Brd. Hned dvojici kostelů můžete navštívit v Rokycanech nebo v Dobříši. Zajímavý program je připraven i v Hořovicích, Mýtě nebo ve Volduchách.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *